MENU
Головна » Статті » Про ремонти » Двері

Ремонт дверей
Ремонт дверей


Якщо у вашій квартирі дверей починають скребти по статі або скрипіти, а із щілин дме, виходить, прийшов час подумати про їхній ремонт.
Насправді відремонтувати двері не так вуж складно.
Наприклад, існують несправності,требующии ремонту, які не вимагають спеціальних знань і вмінь, і особливого інструмента.

Наприклад, для того, щоб надовго позбутися від скрипу дверей, потрібно відкрити двері й піджати її яким-небудь клином іди лезом сокири й змазати зазори, що утворилися біля штифтів петель мінеральним маслом або покласти в них кілька шматочків грифеля від м'якого простого олівця.

Або якщо двері раптом починають розорюватися сама собою, для її ремонту потрібно всього лише пересунути верхню петлю усередину косяка.

Якщо ж двері постійно сама закриваються, то можливо, потрібно всього лише підкласти подкладку під карту петлі.

Щоб зміцнити дверну коробку, в обох її вертикальних брусах висвердлюють по трьох-чотирьох отвору, поглибивши їх у стіну на 20- 30 мм.
У ці отвори до упору вбивають сталеві штирі або дерев'яні пробки (нагелі) із твердих порід дерева.
Потім видаляють їхні виступаючі частини й ці місця зашпакльовують і зафарбовують.

Однак бувають і більше складні несправності, але при певній вправності й володінні інструментом домашньому майстрові цілком під силу впоратися й з ними.
Розглянемо більш докладно як самому здійснити такі нескладні операції як наприклад:

Настил дощатої статі
Настил дощатої статі найкраще починати наприкінці зими, коли дошки для настилу статі добре просохнули.
Недостатньо просушені або, що вбрали в себе вологу з повітря дошки для статі покладені влітку, за зиму просохнуть, і можуть розтріснутися, навіть за умови якісної роботи, і щільного згуртовування при настилі.
Якщо ж графік робіт вимагає приступитися до настилу дощатої статі влітку, то постарайтеся хоча б вибрати час, якому передує суха, жарка погода.

Стругані, просушені дошки укладають по покладених лагах так, щоб зазори між ними не перевищували міліметра, і по необхідності нарізають, так щоб стики розташовувалися на лагах, а торцеві крайки дощок не стосувалися стін.
Зазор між дошками й внутрішніми стінами повинен бути біля сантиметра, а між дошками й зовнішніми стінами 2див.
Це робиться, щоб виключити загнивання деревини статі від контакту з вологими стінами, а також для створення запасу вільного простору на випадок розширення дошки при її надмірному зволоженні.

При попередній розкладці дошки додатково оглядають, стежать, щоб на них були відсутні дефекти, такі як відколи, тріщини, плями смоли, або інші забруднення.
Дошки з дефектами або вибраковують, або використовують для настилання статі в приміщеннях, що не вимагають високого якість робіт, наприклад, при настилі статі в коморах.

Дошки при настилі укладають річними верствами в протилежні сторони.
Особливо важливо дотримуватися цього правила при настиланні статі із широких дощок. Дошки нумерують, щоб потім укладати їх швидко, один по одному, без повторного припасування.

Спочатку на невеликій відстані від стіни, досить невеликим для можливості в наслідку прикрити його плінтусом, але достатнім для циркуляції повітря, кладуть першу дошку й кріплять її цвяхами, довжина яких повинна перевищувати ширину дощок, що настилаються, найменше в 3 рази. Як правило, для цих цілей добре підходять будівельний цвях довжиною 100-150див.
Цвяхи треба вбивати в деревину під невеликим ухилом, по двох цвяха на дошку, а капелюшка сплюснути, і утопити в товщі дошки.

Потім до першої дошки по мітках приставляють другу на відстані 5-7 див від крайки крайньої дошки в лаги вбивають скоби щоб між дошками й скобою утворився зазор, у який вставляють запобіжну планку (впритул до крайки крайньої дошки), а потім убивають клин, ширина якого трохи більше зазору між скобою й захисною планкою .
У результаті того, що клин убивається із чинністю, крайки щільніше притискаються друг до друга, дошки гуртуються.
Після них прибивають цвяхами, а непотрібні більше скоби виймають.

По закінченні настилу статі стики дощок пристрагивавают так, щоб вони були в одній площині з рівнем статі.
Для усунення невеликих перепадів на стику дощок під лаги можна підкласти шматочок руберойду, толі або картону.
Щілини між статтю й стінами закривають плінтусами, чаші всього виготовленими із хвойних порід дерева

Категорія: Двері | Додав: burtonfly (08.08.2011) | Автор: Ремонт дверей E W
Переглядів: 2275 | Теги: Ремонт дверей, двери | Рейтинг: 5.0/2
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]