MENU
Головна » Статті » Про ремонти » Підлога

Як зробити підвал під будинком своїми руками

Як зробити підвал під будинком своїми руками.

Планування підвалу

Плануючи будівництво будинку, кожному хочеться, щоб проект передбачав якомога більше дрібниць, які забезпечать комфортне проживання і затишок. Підвальні приміщення давно вийшли за рамки комор і льохів і використовуються як повноцінні житлові кімнати. Будівництво підвалу під будинком, в залежності від цілей, для яких він буде використовуватися, може складатися з різної кількості етапів. У кожному разі, підвал це додаткова кімната в будинку, яку можна використовувати як гараж, майстерню, льох або більярдну. У кожного з варіантів свої переваги і недоліки, але алгоритми дій для створення підвалу під будинком своїми руками практично однакові. 

Перш ніж приступати до будівництва підвалу під будинком, потрібно визначитися з його розмірами і висотою. Житлові підвальні приміщення припускають висоту не менше 2,5 м, нежитлові от 2,2 м залежно від росту людини. 

Вибір матеріалу так само важливий, тому роблячи підвал власними руками, бажано вибирати марку бетону не нижче М500. Такий вибір захистить приміщення від впливу вологи і грунтових вод. Копаємо котлован для підвалу.Найпершим етапом який передбачає будівництво підвалу під будинком це риття котловану. Просто вирити яму недостатньо. Необхідно залишити відстань для опалубки. Котлован для підвалу під будинком.

Після того, як котлован виритий, робимо пісочно-щебеневу подушку. Монтаж самої опалубки можна робити відразу ж після завершення цього етапу. Саме на цьому етапі важливо передбачити можливість зовнішньої гідроізоляції, тому що будівництво підвалу під будинком зобов'язує це зробити. Підвал, як і фундамент, схильний до проникненню грунтових вод, тому до цього етапу треба поставитися з найбільшою відповідальністю. Від хорошої зовнішньої гідроізоляції залежить, чи буде підвальне приміщення придатне для поставлених цілей. 


Після завершення підготовчого етапу можна приступати до монтажу арматурного каркаса на підлогу. Арматурний каркас бетонуючи.

Стіни в підвалі можна звести з різних матеріалів. Найбільш поширені з них:
  • бетон
  • цегла
  • піноблок
Монолітний підвал під будинком своїми руками робити набагато практичніше, тому зводити в ньому стіни потрібно за принципом заливки стрічкового фундаменту. Заливку стін варто робити тільки після того, як бетонна стяжка схопиться і набере міцність, тобто не раніше тижні.


ЯК ЗРОБИТИ ПІДВАЛ ПІД ДОМОМ з цегляною стіною?

Стіни підвалу можуть бути і цегляними. Якщо у вас є навички муляра і ви можете дотримувати горизонтальні і вертикальні рівні, то цей варіант так само підходить для будівництва підвалу під будинком. Якщо ви вибрали варіант цегляної кладки для зведення стін, то кожні півметра рекомендується прокладати арматурний пояс, який збільшить міцність конструкції і додасть надійності. Приділяйте особливу увагу віконних і дверних прорізів. Незалежно від того, які перемички ви використовуєте, не забувайте зміцнювати конструкцію арматурою. А перемички з бруса треба завжди обробляти перед використанням бітумом, для запобігання гниття дерева.

Якщо площа підвалу вимагає установки опорних блоків, то робити їх бажано за принципом технології стовпчастого фундаменту.Після того як підлога і стіни готові, потрібно грамотно звести стелю.

Прокладаємо швелера з відстанню в50см один від одного, як показано на малюнку.Зверху швелерів укладаємо арматуру. Будівництво підвалу під будинком своїми руками припускає володіння певними навичками.Перед тим як виконати заливку стелі саме час подбати про укладання воздухоотводную труби. Краще використовувати труби великого діаметру, щоб збільшити швидкість повітрообміну. Припливна труба виводиться на вулицю частково, а витяжка - трохи вище рівня покрівлі. Вхід в труби прикривається дефлектором.Дану конструкцію бетонуючи необхідно надійно зафіксувати.Після того, як конструкція закріплена, закриваємо арматуру OSB -ПЛІТАМИ.


Робимо стелю в підвалі.
Для того, щоб стеля вийшов без провисань і нерівностей, ставимо дерев'яні опори перед заливкою.


Заливаємо стяжку і чекаємо 28 днів - саме за цей час бетон набере необхідну міцність.Побудувати підвал під будинком своїми руками заняття трохи розтягнуте в часі, через те, що потрібно вичікувати час схоплювання бетону. Проте мінімальні витрати на будівництво і отриманий результат завжди виправдовують витрачені зусилля.


Категорія: Підлога | Додав: neruxomist-lviv (12.09.2015) | Автор: Як зробити підвал під свої будинком
Переглядів: 5795 | Теги: залити підлогу підвалу, Котлован для підвалу, підлога підвал, Як зробити підвал під свої будинком, пілога комори | Рейтинг: 5.0/2
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]