MENU
Головна » Статті » Про ремонти » Стіни

Вирівнювання стін шпаклівкою
Вирівнювання стін шпаклівкою 

Вирівнювання стін за допомогою шпаклівки по маяках або без них застосовують при будівництві нових цегляних будинків або при ремонті в квартирах. 
Щоб результат був якісним, ​​треба правильно вибрати шпаклювальний склад. Вони відрізняються за складом в залежності від передбачуваних умов експлуатації. Існує два основних види: гіпсова і цементна шпаклівка. Розглянемо як працювати з кожним із цих складів. 

Вирівнювання поверхні стін гіпсовою шпаклівкою 

Це відмінний склад, якщо треба вирівняти стіни невеликої площі. Це пов'язано з тим, що склад досить швидко застигає і схоплюється. З цієї причини його ще рекомендують для ремонту й закладення невеликих тріщин або відколів, котрі потребуєтся закрити якомога швидше і продовжити роботу. 
У магазинах її продають в сухому або готовому вигляді. Другий варіант кращий для тих, у кого мало досвіду в роботі з подібними складом, а отже, швидкість нанесення невисока. Суху шпаклівку треба розводити дрилем на середніх оборотах і в невеликих кількостях. Після змішування суміші, її відразу ж наносять на стіну. Краї при цьому повністю згладжують, виводячи в «нуль». 
Готовий розчин продають в мішках або відрах. Не потрібно тримати всю ємність відкритою під час робіт, а бажано брати невеликі порції в додаткову ємність. 



Шпаклівка на стіни наноситься товстим шаром. Для цього шпателем береться суміш і за допомогою набризга кріпиться до стіни. У підсумку вона повинна заповнити всю стіну дуже щільно, практично без зазорів. І відразу ж вирівнюється широким шпателем. Рухи робляться плавними без надмірно сильного натиску. Домагатися треба гладкості і рівності шару. Вирівнювання першого шару роблять по горизонталі. Як правило, його достатньо, але якщо потрібно другий шар, то наносять його вже тільки після повного застигання попереднього. Вирівнюють його вже по вертикалі. Використавши весь склад в ємності, її треба очистити від залишків старої суміші, інакше вона перетвориться в тверді грудочки і зіпсує подальшу порцію. 

Порада: шпаклівка має погану адгезію з фарбою, тому, якщо основа має старе лакофарбове покриття, то його повністю зчищають. Якщо не виходить, то ножем зробити якомога більше надсічок.
 

Майстри рекомендують скористатися нехитрим способом, як домогтися абсолютної гладкості шпаклювання стін. Для цього її змочують з пульверизатора або будь-якого іншого розпилювача через хвилин 15 після закінчення робіт. І відразу ж вирівнюють металевим шпателем. У цьому випадку вже не потрібен фінішний шар штукатурки і відразу можна наносити фарбу або клеїти шпалери. 

Вирівнювання поверхні стін цементної шпаклівкою 

За своєю суттю, цементна шпаклівка схожа з будівельним розчином. Але для неї використовуються тільки очищені компоненти, такі, як: 

дрібний пісок, що пройшов очищення від великих часток; 
цемент високої якості з полімерними добавками. 
Все це дозволило створити розчин високої якості і з потрібною еластичністю. Тривалість схоплювання довше, ніж у гіпсового аналога, тому за один раз можна обробити велику площу, ретельно вирівняти поверхню.
 


Етапи робіт: 

Продається цементна шпаклівка в сухому вигляді. Щоб її приготувати, необхідно взяти необхідну кількість чистої холодної води і всипати в неї суміш, не перестаючи помішувати. Робити це можна за допомогою дрелі або вручну. Якщо склад робиться не за інструкцією, то в підсумку треба домогтися однорідної маси з в'язкою консистенцією. 

Порада: якщо потрібно вирівняти велику площу стін, то можна заощадити і приготувати розчин самостійно. Для цього змішується цемент марки не нижче М400 частина маси і до неї додається дрібнозернистий пісок частини маси.
 

Стіни обробляються ґрунтовкою, і на них наноситься товстий шар шпаклівки за допомогою набризга шпателем. І відразу ж вирівнюється горизонтальними плавними рухами. Для фінішної обробки, через 20 хвилин після закінчення робіт її змочують водою і розгладжують шпателем. 

Поради при роботі зі штукатуркою:

Рекомендується перевіряти поверхню кожного шару за допомогою рівня або довгого правила. 
При товщині шпаклювального шару від 2 до 4 см буде потрібно застосувати малярну сітку для зміцнення. При шарі від 5 см і більше не обійтися без спеціальної арматурної сітки з тонкого металу. 
Кращим способом вирівняти стіни штукатуркою вважається робота по маяках. Правильно виставивши їх, можна бути впевненим в якісному подальшому вирівнюванні сумішшю. 

Вирівнювання стін відео Вирівнювання стін по маяках 


Матеріали, придатні для використання в якості маяків: 

Спеціально призначені для цього металеві профілі, які продаються у всіх будівельних магазинах; 
для установки струнних маяків, підійде дріт або тонкий трос. 
Етапи робіт: 

В першу чергу ставляться маяки. Залежно від обраного методу, їх кріплять на цементний розчин або на саморізи. При такому методі вирівнювання стін обов'язково треба подбати про рівному правилі, довжина якого не менше 2 м. Відстань між вертикальними маяками обов'язково повинно бути менше, обраної довжини правила. 
По верху стіни кріпляться дюбеля з потрібним кроком, до них прив'язується трос маяка. Вирівнявши його вертикаль за допомогою рівня, знизу кріпиться другий дюбель, і трос туго натягується між ними. Цей трос стане орієнтиром, під яким наносять високу доріжку з цементного розчину таким чином, щоб струна зафіксувалася на ньому. Коли розчин повністю висохне, трос прибирають, а залишився цементний розчин і стає майбутнім маяком для вирівнювання стіни. 
Профілі кріпляться схожим чином. Але з тією різницею, що їх можна не прибирати. Якщо вирішено видалити їх, то утворені борозди в кінці зашпакльовуються. 
Суміші для вирівнювання стін: 

По складу суміші для вирівнювання стін розрізняють на: цементні, гіпсові, полімерні або складні. Крім того, в залежності від того, який розмір зерна в них використовується на: бетонні, розчинні або дисперсні. 

До сьогоднішнього дня найбільш популярними були склади на основі вапна, піску або цементу. Це пов'язано з їх невисокою ціною, хорошою пластичністю і вологостійкістю. Але їм все частіше стали віддавати перевагу більш сучасні полімерні суміші, які мають кращі характеристики і більш універсальні. 

Склад сухих сумішей: 

Вяжучі компоненти, функціональні наповнювачі. Їх функція полягає в тому, щоб розчин не застигав занадто швидко. Також вони зменшують гігроскопічні властивості суміші; 
Целюлозні ефіри. Вони повинні обов'язково бути присутнім в складі, так як загустителями і запобігають розшаруванню розчину. Для роботи при негативних температурах, включаються антифризні компоненти; 
Модифікатори. Вони здатні кардинально впливати на характеристики шпаклівки. Наприклад, збільшувати або зменшувати швидкість застигання. Якщо робота зі шпаклівкою планується при високій температурі, потрібно брати склад зі збільшеним терміном затвердіння; 
Інгібітори водні. Завдяки їм, штукатурні склади для вирівнювання стін мають високу пластичність без додавання великої кількості води. У зв'язку з чим, значно поліпшується міцність готового покриття; 
Полімери. Це найбільш важливий компонент. Саме завдяки йому, збільшується адгезія штукатурки з будь-якою поверхнею. Крім цього, полімерні складові покращують стійкість до механічних пошкоджень. Порада: вибираючи суху суміш для вирівнювання стін треба звертати увагу на такі характеристики: 

на розмір фракції піску в складі; 
на марку цементу. Воно позначено літерою «М» з подальшим числовим значенням. Чим воно вище, тим краще якість використовуваного цементу, але й вище його ціна. Для вирівнювання стін в квартирі не варто переплачувати за М400 або М500, які призначені для несучих стін. Цілком достатньо складу з маркуванням М 150; 
на наявність полімерних добавок. 

Цементно-піщані суміші для вирівнювання стін 



У заводських умовах в її складі завжди присутні полімери. При виготовленні  будинку своїми руками, як пластифікатора додають рідина для миття посуду. Цементно-піщаний склад універсальний і придатний для використання в приміщеннях з високою вологістю. 
Для чорнового вирівнювання підійде більш дешева суміш з грубозернистим піском в складі. Для створення гладкої поверхні треба вибирати фінішну шпаклівку з піском дрібної фракції. 
Основні переваги це низька ціна і можливість зробити самостійно, а також придатність для роботи людині, яка не має досвіду. Недоліки полягають у поганій адгезії з бетонною основою, тривалим висиханням, а також досить високою ймовірністю утворення тріщин. Склад виходить в'язким і важким, що робить роботу з ним фізично трудомісткою.


Категорія: Стіни | Додав: neruxomist-lviv (13.08.2016) | Автор: Вирівнювання стін шпаклівкою
Переглядів: 3978 | Теги: як вирівняти криві стіни, шпаклівка стін відео, шпаклювання стін відео уроки, шпаклівка стін своїми руками | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]