MENU
Головна » Статті » Про ремонти » Стіни

Вирівнювання стін гіпсокартоном

Вирівнювання стін гіпсокартоном

Це найбільш прийнятний варіант вирівнювання стін і стель своїми руками. Кріплення листів гіпсокартону не вимагає спеціальних навичок, а роботи проводяться досить швидко. Існує 2 способи, як це зробити. Якщо кривизна стін не перевищує перепаду рівня в 4 см на 2 погонних метра, то підійде більш швидкий безкаркасний метод. При необхідності заховати комунікації або додатково утеплити стіни при вирівнюванні, монтують каркас.




Перед початком робіт треба правильно підібрати матеріал.

Для житлової кімнати з нормальною вологістю підійде звичайний гіпсокартон з сірим кольором лицьової сторони.
Для ванної кімнати або будь-якого іншого приміщення з високою вологістю, для вирівнювання стін вибирають спеціальний вологостійкий ГКЛВ із зеленою лицьовою стороною. Він має спеціальні просочення, але коштує трохи дорожче звичайного.
Для приміщень, до яких пред'являються високі пожежостійкі вимоги, наприклад кухня, рекомендується зупинити вибір на ГКЛВО. Ці листи волого і вогнестійкі, мають зелений колір з червоною маркуванням.

Технологія вирівнюючи стін гіпсокартоном без каркаса.



Коли стіни практично рівні і мають незначні перепади, то етапи робіт будуть виглядати наступним чином:


Ретельна підготовка підстави, що включає в себе повне видалення шпалер або фарби до шару штукатурки;
далі рекомендується простукати всю стіну, якщо виявляються порожнечі або в деяких місцях відходить штукатурка, її треба зачистити і нанести шар шпаклівки для вирівнювання;
в кінці видаляють всю пил зі стін за допомогою волоті або пилососа. Якщо цього не зробити, то через шару пилу знизиться адгезія клейового складу з основою;
тепер поверхню можна заґрунтувати. Так як листи ГКЛ важкі, краще використовувати спеціальні склади грунтовок для бетону, в яких присутній пісок. Це збільшить надійність кріплення на клей.



Клей для гіпсокартону завжди продається в сухому вигляді. Перед роботою розводять необхідну кількість (в перший раз краще підготувати трохи) клею. За консистенцією він повинен нагадувати клеїть для кахельної плитки, тобто бути досить густим. Для замісу застосовують шуруповерт або дриль з насадкою міксер. Перед початком робіт він повинен настоятися протягом 5 хвилин;
спосіб нанесення клею буде залежати від того, який облицювальний матеріал в подальшому планується наносити на вирівняні гіпсокартоном стіни. Якщо це шпалери, то клей наносять по периметру і в центрі невеликими порціями. А ось для обробки важким кахлем всієї або каменем, що клеїть розподіляють рівномірно зубчастим шпателем по всій поверхні листа, також попередньо завдавши його і на саму стіну;
лист ГКЛ прикладається до стіни, вирівнюється і щільно притискається за допомогою акуратного постукування гумовим молотком або кулаком. Не варто забувати, що це крихкий матеріал і може легко тріснути.



Якщо в місці кріплення розташовується розетка, то перед тим, як прикріпити лист, на ньому відзначають її місце розташування. Вирізати можна вже після фіксації прямо на місці.

Порада: вирізати гіпсокартон рівно і точно досить складно, тому нерідко бувають помилки в прорахунках. Такі місця найкраще відразу зашпаклювати із застосуванням серпянки. Якщо ж отвір зроблено і зовсім не в тому місці, то закрити його треба алебастром.

Прикріпивши перший лист в кутку кімнати, до нього впритул монтують другий. Вони повинні розташовуватися на одному рівні. Якщо при натисканні клей виступив за межі аркуша, його потрібно відразу ж ретельно зчищати шпателем. Між листами не повинно утворюватися навіть невеликих зазорів.


Вирівнювання стін гіпсокартоном при дуже сильних нерівностях

У деяких випадках стіни мають значні перепади по висоті, але зробити каркас обрешітки не представляється можливим. Наприклад, в тому випадку, якщо приміщення дуже маленьке. Якщо працювати зі шпаклівкою не хочеться, можна також звернутися до листів ГКЛ. У цьому випадку порядок робіт буде наступним:

по-суті, обійтися зовсім без каркаса не вийде, але замість рейок або профілю, чия товщина не менше 3-4 см, буде використаний гіпсокартон. Для цього лист товщиною 9 мм нарізають на смуги шириною 10-12 см;
їх приклеюють вертикально з кроком в 40 см. Використовувати бажано клей найбільшою фіксації, наносять його товстим шаром. Надалі саме він візьме на себе максимальне навантаження. Складом дається час на повне схоплювання - 2-3 дня;
далі до готового каркасу приклеюються самі листи. В даному випадку краще відмовитися від стінового варіанти товщиною 12,5 мм і вибрати більш тонкий і легкий гіпсокартон товщиною 9 мм, спочатку призначається для стелі.

Порада: не дивлячись на легкість, вирівнювати стіни гіпсокартоном без каркаса досить трудомістким і складно. Потрібно не тільки правильно підібрати клейовий склад, а й акуратно закласти все що вийшли стики шпаклівкою.





Вирівнювання стін гіпсокартоном з каркасом.

При облаштуванні каркаса попередня підготовка стін зводиться до мінімуму. Але все ж бажано прибрати все відійшло покриття, будь то відклеїлися шпалери або обсипається штукатурка. По можливості стіни обробляють антисептичними грунтовками.
Для обрешітки підійдуть як недорогі дерев'яні рейки, так і спеціальні металеві профілі. Останні рекомендується використовувати в приміщеннях з високою вологістю. Якщо роботи з вирівнювання стін виробляються в дерев'яному будинку, то каркас кріпиться за допомогою саморізів, в квартирі з цегляними або бетонними стінами потрібно перфоратор і дюбелі.
Першу профільну шину монтують в кутку вертикально по всій висоті стіни. Усі наступні розташовуються аналогічно з кроком в 60 см. Таку відстань обумовлено стандартною шириною листа гіпсокартону в 120 см.



На всіх інших стінах рейки кріплять також. Обов'язково роблять обрешітку навколо кожного вікна і дверного отвору у вигляді окантовки. Коли вона закінчена на всіх вирівняти стінах, приступають до кріплення листів.
Спочатку ставлять цілісні листи, починаючи знизу. Стандартна висота становить 250 см, для більшості міських квартир цього достатньо, щоб зробити безшовне покриття. Коли висота стелі вище, то зверху роблять латки з гіпсокартону, вирізаного точно за розміром.


Порада: ГКЛ листи по периметру мають скошені краї, що полегшують їх шпаклівку. Тому при з'єднанні невеликих шматків матеріалів, треба намагатися, щоб на стиках були саме ці краї.

Для фіксації використовуються чорні саморізи 35 мм з кроком в 15 см по всьому рейках, які розташовуються під листом. У матеріал вони повинні входити в такий спосіб, щоб капелюшки не стирчали, а й не заглиблювалися, а були точно врівень поверхні. Коли лист повністю прикручений, треба перевірити всі саморізи, буває, що деякі з них починають випирати. У цьому випадку їх слід підкрутити.




Порада: щоб різати гіпсокартон продаються спеціальні пристосування, але для невеликих масштабів підійде і звичайний канцелярський ніж. Спочатку щільно прикладають направляючу (наприклад, рейку, рівень) і по ній роблять рівний надріз канцелярським ножем, максимально поглиблюючи її в матеріал. Треба постаратися прорізати весь гіпс наскрізь, для цього бажають 2-3 проходу ножем. Потім лист в цьому місці злегка натискають і зі зворотного боку прорізають картон тильного боку. В результаті таких робіт утворюється багато гіпсового пилу.

Прикріпити весь гіпсокартон - це тільки перший етап з вирівнювання стін своїми руками. Потім їх гарантують і шпаклюють спочатку тільки стики і місця, де прикручені саморізи. Для більшої міцності і запобігання подальшого розтріскування в місцях з'єднання окремих листів гіпсокартону, їх проклеюють стрічкою-серпянкой. Вона заглиблюється в Шпаклювальний складу так, щоб не виступала за його межі. Закінчивши роботу, склад залишають просихати на добу.


Далі наносять фінішний шар штукатурки або шпаклівки по всій поверхні стіни. Це складна робота, в процесі який, треба зробити абсолютно рівну поверхню всієї площі стіни. Не можна допускати наявності напливів або поглиблень. Навіть подальше ошкурювання спеціальною теркою не дозволить повністю їх приховати, і вони обов'язково проявляться не тільки через фарбування, але навіть через фактурні шпалери.

Категорія: Стіни | Додав: neruxomist-lviv (11.08.2016) | Автор: Вирівнювання стін гіпcокартоном
Переглядів: 3361 | Теги: Вирівнювання стін гіпсокартоном, Вирівнювання стін гіпсокартоном без, як вирівняти стіни гіпсокартоном, вирівнювання стін гіпсокартоном від | Рейтинг: 4.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]