MENU
Головна » Статті » Різне

Прочищення димоходів
Найвідоміший вид трубочистних робіт це, безумовно, чищення димоходів. Адже не дарма головний інструмент сажотрусів йорж з гирькою. Та й назва професії пов'язана з цим видом робіт.



Регулярна прочистка димарів, вентиляційних каналів, газоходів -  ця дія, необхідна так само, як прибирання квартири, чищення зубів, гігієна власного тіла і т.д.

Брудний димовий канал призводить до пожеж, до потрапляння чадного газу в приміщення з відповідними наслідками для життя і здоров'я людей. Вентчістка димоходовканали повинні забезпечувати нормальний повітрообмін в приміщеннях, що можливо тільки при чистих каналах. 

Стінки димоходів та вентиляційних каналів повинні бути чистими, гладкими, герметичними. Якщо вони виконані з цегли, кладка повинна бути ідеальною, без щілин, порожнеч і напливів розчину, перетин каналу має бути постійним. 

Прочищення димоходів, її трудомісткість і періодичність, залежать від стану стінок і оголовка труби. 

Чистка каналів повинна проводитися регулярно для створення нормальної тяги в трубі для відводу продуктів горіння палива і для забезпечення необхідного повітрообміну. Крім регулярних профілактичних чисток доводиться проводити екстрені роботи з чищення димових і вентиляційних каналів. 

Перед проведенням робіт з очищення каналів проводиться відеообстеження з метою з'ясування стану каналів, характеру забруднення, місця засмічення. За результатами обстеження вибирається метод очищення і необхідні інструменти. 

У разі прочищення димових каналів і труб камінів і камінних топок для запобігання потрапляння сажі в приміщення портал каміна заклеюється поліетиленовою плівкою за допомогою малярного скотча, так як він після видалення не залишає слідів на поверхнях стін і камінів. Чистка каналів здійснюється за допомогою йоржів. У разі щільних відкладень використовують сталевий скребок. 

Чистка печей здійснюється при відкритих засувках і закритих прочищувальний дверцятах. Якщо опалювальні печі не мають прочищувальний дверцят, необхідно визначити по конструкції печі їх місцерозташування, вибити на цьому місці цеглу, прочистити піч і встановити прочищувальні дверцята. 

Для чищення димарів опалювальних котлів та інших побутових апаратів на твердому паливі при відсутності прочищувальний пристроїв необхідно від'єднати патрубки від димових труб. 



Нечищені вентиляційні канали: 
Вентиляційний канал з засміченням вентканала цеглою, павутиною і т. д.
Проблеми в димоході: погіршення тяги,  засмічення сажею,  завал шматками,  випадання цегли, розчину, будівельного сміття,  засмічення каналів опалим листям, випадковими предметами -  серйозна проблема пташині гнізда (іноді доводиться витягати з каналу кілька мішків утрамбованого матеріалу для гнізд: солома, гілочки і т.п.) погане заповнення швів розчином (по каналу проходять гарячі гази, іноді з іскрами, все це створює можливість пожежі, особливо тоді, коли в кладці труби виявлються тріщини) 

Димові труби, що вимагають прочищення або заміни:
Цегла в димоході, забитий димохід, чистка димоходу не проводилася, сажа в комині, димохід котла, чистка димоходу давно не проводилась.

Способи обстеження і чистки: 
візуальний огляд каналів, обстеження за допомогою відеокамери, обстеження з пробиттям технологічних отворів (за наявності значних горизонтальних ділянок каналу), чистка димоходу механічним способом за допомогою різних пристосувань незважаючи на технічну революцію, методи прочищення димоходів практично не змінилися: головними інструментами сажотруса залишаються щітки-йоржі да металева куля або гиря. При серйозних завалах використовується «важка техніка» лом, кувалда, різні пристосування власної конструкції для конкретних складних засмічень. прочищення димаря спалюванням осикових дров, осика дає дуже хорошу тягу, яка виносить попіл з труби. До того ж жар осики сухий і сильний, в ньому висушуються і згоряють смолисті речовини, що залишилися в трубі, наприклад, після топки печі дровами хвойних порід (цим способом необхідно періодично користуватися самим клієнтам при експлуатації будь-яких дров'яних агрегатів), очистка хімічним способом (додавання в паливо різних речовин, які при згорянні виносять в повітря значну кількість сажі). Однак  широко розрекламоване поліно-сажотрус. Поліно містить мінеральні добавки, які взаємодіють з відкладеннями сажі протягом одного-двох тижнів, продукти руйнування сажі опадають вниз, тобто в надра печі (банної, опалювальної) і котла або в топку каміна. 
Поліно може застосовуватися для твердопаливних печей, камінів, котлів та плит. Його не можна використовувати в барбекю, газових та електричних камінах. Поліно можна використовувати ТІЛЬКИ в профілактичних цілях. Якщо канал серйозно забруднений, поліно може сильно ускладнити ситуацію. І, що важливо. При використанні поліна, сам опалювальний агрегат можна вичистити тільки вручну. При підпалюванні поліна відбувається мікровибух якщо піч стара або має тріщини, можливо часткове руйнування печі або висипання глини з швів. Поліно-сажотрус не замінює регулярну перевірку або професійну чистку димоходу! 


Димохід після чищення: 
Чистка димоходів повинна проводитися регулярно для всіх видів і типів димарів, для димових каналів будь-яких теплоагрегатів: печей, камінів, котлів, що працюють на всіх видах палива. Періодичність прочищення залежить від матеріалу, від призначення опалювального приладу, від режиму експлуатації. Усі терміни трубочистних робіт встановлені нормативами, для здійснення чистки димоходів організація повинна мати ліцензію.
Категорія: Різне | Додав: neruxomist-lviv (22.01.2016) | Автор: Прочищення димоходів
Переглядів: 3620 | Теги: прочистка дымоходов, чистка печных труб, чистка дымоходов, Прочищення димоходів | Рейтинг: 3.7/3
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]