MENU
Головна » Статті » Про ремонти » Стіни

Рідкі шпалери. Плюси і мінуси декоративної штукатурки.

Рідкі шпалери - знахідка для тих, хто не хоче підганяти малюнок, боротися з бульбашками, робити прорізи для розеток та проводки. Вони ідеально підходять для кімнат, в яких багато кутів і виступів.

Рідкі шпалери: характеристики, плюси і мінуси.

Чесно кажучи, це декоративне покриття мало схоже на звичайні шпалери, здалеку - швидше вже на камінь, а поблизу - на тканину. Чесно кажучи, не таке вже воно і рідке - продається у вигляді сухої суміші, а наноситься як штукатурна маса, і називають-то його «рідкими шпалерами» тільки у нас ... Так що ж це за штуковина така, чому рідкі, та ще шпалери? Насправді, вперше матеріал з'явився в часи, коли не тільки вінілова шовкографія, а й взагалі будь-яка альтернатива паперовій обробці була в новинку. Слово «шпалери» у більшості наших співгромадян чітко асоціювалося з паперовими рулонами, які так клопітно клеїти на нерівні стіни. А тут основним інгредієнтом в сировинної суміші якраз є папір (точніше, волокна натуральної целюлози), і наносити її таку хоч на вертикальні поверхні, хоч на горизонтальні, хоч на криві-косі елементарно - «просто додай води». Вигідна відмінність у наявності; просуваючи новий товар, виробникам гріх було не скористатися цим порівнянням. Ось вони і скористалися.



Крім паперу Класичні «рідкі шпалери» складаються з сполучного (акрилової дисперсії або клею КМЦ), натуральних волокон (не тільки целюлози, а й бавовни або шовку) і барвника (екологічно чистого, на водній основі). Техніка нанесення така ж, як у штукатурок. Рідкі шпалери: характеристики, плюси і мінуси. Тому-то закордонні виробники зазвичай не виділяють продукт і відносять його до розряду декоративних штукатурок, більша частина яких волокна не містять. Плутанини термінів сприяє і той факт, що творчо налаштовані виробники все частіше урізноманітнюють склад. Для додання особливих ефектів можуть бути присутніми кольорові флоки, деревна, кварцова або мармурова крихта. Частий атрибут - слюдяні блискітки - зазвичай продаються в окремому пакеті; при бажанні їх можна додати в масу в ході замішування.

Теплі стіни «Рідкі шпалери» призначені виключно для внутрішньої обробки. Вони екологічні і чудово підходять для житлових приміщень. Причому, з точки зору дизайну, найбільш доречні в спальні і дитячій - там, де найбільше хочеться створити відчуття тепла і затишку. А з точки зору фізичних властивостей - у вітальні і кімнаті, відданої під домашній кінотеатр. Адже це волокнисте покриття відрізняється підвищеними шумоізоляційними властивостями і до того ж покращує акустичні характеристики приміщення.

Вибір є, але ... Але виробників оригінальної обробки можна перерахувати по пальцях. Російський Silk Plaster пропонує півтора десятка найменувань (фактур) «рідких шпалер» - кожне можливо в десятці кольорів. Вартість 1 кв. м готового покриття - від 2 $. Схожий асортимент і якість у продуктів лінійки Silkcoat і Koza від турецького виробника Bayramyx. Ціна трохи вище - від 3 $ за кв. м. Для оформлення VIP-інтер'єрів рекомендуються матеріали французьких виробників. Наприклад, компанія Senideco випускає декоративне покриття Sakadeco, до складу якого входять натуральні бавовняні волокна (близько 25 $ / кв. М). Квадратний метр Fibres de Cotex (RMD, Франція), також містить натуральний хлопок, коштує близько 70 $.

Чим вони гарні «Рідкі шпалери» мають ряд переваг, як перед традиційними шпалерами, так і перед декоративними штукатурками. Працювати з матеріалом комфортно: ні пилу, ні запаху. Наноситься без стиків і легко заповнює щілини в місцях з'єднання стіни з віконною рамою, лиштвою, плінтусом, вимикачем. Завдяки своїй пластичності зручний для обробки арок, еркерів, колон та інших архітектурних надмірностей лекальної форми. Певна еластичність залишається навіть після висихання, так що в разі усадки будинку обробка не потріскається. Пориста структура «рідких шпалер» забезпечує підвищену тепло- і звукоізоляюцію, але при цьому поверхня залишається «дихаючої». Рідкі шпалери: характеристики, плюси і мінуси. Покриття не притягує пил і не вбирає запахи. При горінні, в разі пожежі, не виділяє токсичних газів.


Високе мистецтво Як вже було сказано, палітра «рідких шпалер» досить велика. Використовуючи різні кольори і відтінки, можна створювати ефектні панно. Роблять це так. Спочатку на підготовлену основу наносять контур малюнка (якщо ви художник тільки в душі, скористайтеся готовим трафаретом). Потім беруться за пластиковий шпатель. Прилеглі один до одного фрагменти повинні ретельно, окремо просушуватись (це займає близько доби), інакше по краях кольори можуть змішатися. Спочатку на певні ділянки накладається маса одного кольору і просушується; на наступний день - іншого, і так далі. Щоразу край підрізають точно по малюнку, і маса іншого кольору накладається встик. Щоб стики різнобарвних фрагментів виглядали акуратно, при нанесенні чергового краю висохлих фрагментів краще заклеювати малярською стрічкою.

Догляд та ремонт Прибирання в кімнаті, оздобленій «рідкими шпалерами», в принципі така ж, як в обклеєній звичайними паперовими. Стіни досить пилососити 1-2 рази на місяць. Робити це треба акуратно, щоб не пошкодити покриття. Мити водою його не рекомендується, але якщо зверху нанесений лак, можлива щадна вологе прибирання. Не викидайте залишки сухої суміші після ремонту. При необхідності пошкоджений фрагмент обробки легко замінити. Потрібну ділянку змочують теплою водою, видаляють ножем і на це місце наносять нову суміш аналогічного складу. Правда, за кольором латочка може злегка відрізнятися, особливо якщо вікна приміщення виходять на сонячну сторону: як відомо, паперові стіни з часом вигорають. Не можете самі зробити, тоді майстри по шпалерам вам допоможуть це зробити.

Категорія: Стіни | Додав: neruxomist-lviv (16.04.2015) | Автор: Рідкі шпалери. Характеристики. W
Переглядів: 6806 | Коментарі: 1 | Теги: Silkcoat і Koza, BIOPLAST, Silk Plaster, характеристики, Sakadeco, рідкі шпалери, Senideco, плюси і мінуси декоративної штукату, Fibres, Біопласт | Рейтинг: 3.5/2
Всього коментарів: 1
1   [Материал]
Спочатку сумнівалися варто чи ні обирати такий вид шпалер, вирішили спробувати і не шкодуємо. Вязли декілька кольорів і комбінували їх між собою, вийшло дуже круто! Особливо завдяки трафаретам, які купили разом зі шпалерами. Діти досі із захопленням дивляться на свої стіни)

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]